Załóż bloga Zaloguj sięJak wynająć magazyn?

Autor magazynyy | 4 Sty, 2018

alt

Wynajem magazynów z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większym zainteresowaniem, z alternatywy tej korzystają przede wszystkim firmy, które w krótszym lub dłuższym przedziale czasowym zamierzają zmienić siedzibę firmy.

 

Wygodnie i ekonomicznie

 

Magazyn to niezbędne narzędzie, umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw. Budowa własnego magazynu wiąże się ze sporym nakładem czasowym i finansowym, alternatywa ta nie sprawdza się także w przypadku firm, które zmieniają lokalizację własnej siedziby – w tej sytuacji zdecydowanie lepszą propozycją okazuje się wynajem magazynów.

W tym momencie pojawia się pytanie, jakie działania należy podjąć, aby bezpiecznie i bezproblemowo wynająć halę magazynową?

Pierwszą kwestią, którą należy uwzględnić, jest określenie indywidualnych potrzeb, przede wszystkim lokalizacji oraz powierzchni magazynowej, kolejnym krokiem jest poszukiwanie odpowiedniej nieruchomości.

Bez wątpienia najlepszą alternatywą są tutaj parki magazynowe, w których obrębie można znaleźć wiele atrakcyjnych powierzchni magazynowych, różniących się wielkością oraz wyposażeniem technicznym.

Jak wiadomo, każda firma ma inne potrzeby i oczekiwania w zakresie powierzchni magazynowej – fakt ten w pełni respektują deweloperzy, oferując powierzchnie różne powierzchnie magazynowe.

Kolejną kwestią, którą często uwzględniają potencjalni najemcy jest cena wynajmu. Nietrudno zauważyć, że magazyny znajdujące w centrum miast lub innych, równie atrakcyjnych lokalizacjach, są proporcjonalnie droższe w stosunku do powierzchni zlokalizowanych w miejscach trudniej dostępnych lub na obrzeżach miast. Nie oznacza to jednak, że tańsze magazyny nie znajdują nabywców – wprost przeciwnie, przedsiębiorcy, którzy zwracają uwagę na szeroko rozumianą stronę ekonomiczną, często korzystają z tej właśnie alternatywy.

Decydując się na wynajem magazynu warto szczegółowo przeanalizować zapisy umowy, uwzględniając przede wszystkim elastyczność oferty, czyli możliwość zakończenia współpracy z dwutygodniowym lub miesięcznym okresem wypowiedzenia. W przypadku umów na czas określony, warto zadbać, by w dokumencie znalazł się zapis umożliwiający przedłużenie najmu oraz pierwszeństwo w przypadku pojawienia się innych klientów.

Wspomniane zapisy gwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Hale i magazyny do wynajęcia w Mazowieckim - https://www.warehouses.pl/pl/magazyny/do-wynajecia/wojewodztwo/mazowieckie

 


Dodaj komentarz
 authimage

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.